В сряда правителството увеличи акционерния капитал на ББР не с 500 000 000, а със 700 000 000 лева уж за изпълнение на мерки за подпомагане на икономиката във връзка с епидемията от COVID-19.
Разходите за персонал на 191 служители на Българската банка за развитие (ББР) за 2018 г. са в размер на 9 932 000 лева или средно по 4 333 лева на човек.
Във вторник финансовият министър ни информира, че ще укрепи и управленския капацитет на ББР с „добавяне на допълнителен административен капацитет в банката, в т.ч. и на ръководно ниво, така че да сме сигурни, че те ще изпълняват програмата така, както е заявена политическа воля“.
Бая укрепване ще да е за 200 000 000 лева, въпреки че едва ли ще е трудно да се похарчат, като се има предвид, че само заплатата на шефа на ББР Мавродиев е в размер на 36 000 лева на месец.
Ето така борят епидемията паразитите*.
А над 200 000 физически лица – „маргинали“ не попадат според финансовия министър в ситуациите от живота, „в които може един човек, като физическо лице, да попадне в следващите месец-два, а защо не и в следващите няколко месеца“.
*Паразит: 1. Организъм, който се храни за сметка на друг организъм, като му вреди.
2. Прен. Човек, който живее за сметка на чужд труд.
Албена Белянова, Фейсбук
1 коментар
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
В свободна пазарна икономика принципа е че уменията ти струват толкова колкото работодателя е готов да ти заплати. А в България на държавана работа струваш толкова в зависимост с кой си роднина или приятел. И на колкото висока Държавна длъжност е роднината или приятеля, колкото този роднина/приятел е напо-висока длъжност толкова повече ти плащат.Алтернативата е колко голям подкуп си дал за да те наемат на тази работа.