Националната здравна служба на Обединеното кралство е подложена на засилен контрол, след като въведе нова онлайн система на стойност 450 млн. паунда, която позволява на акушерките да регистрират само „половата идентичност“ на новородените, но не и биологичния им пол.
Daily Mail съобщава, че някои акушерки са се оплакали публично, че новата компютърна система EPIC налага половата идентичност на новородените. „Резюмето за изписване от болницата е важен документ, за да може бебето да получи най-добрата грижа от целия екип на Националната здравна служба“, казва една от акушерките пред изданието и добавя: „Тук става дума за новородени и много малки бебета. Какво общо има половата идентичност като понятие с тях? Това е абсурдно.“
Акушерката също така твърди, че в организацията вече има „климат на страх“ и че на акушерките се нарежда да използват термини като „родилка“ вместо „майка“ и „кърмене с гърди“ вместо „кърмене“.
Защитниците на правата на жените обвиниха, че този ход се дължи на влиянието на активисти за транссексуалността в управляваната от правителството здравна служба, но шефовете на Националната здравна служба на Обединеното кралство заявиха, че има „системна грешка“ в технологията, произведена в САЩ, и „неудачният език“ се коригира.
Мая Форстатер от кампанийната група Sex Matters коментира: „Регистрирането на бебета в лондонски болници според тяхната полова идентичност е абсурдно и смразяващо, и е ясен показател за степента, до която трансактивизмът е завладял Националната здравна служба.“
Джени Гембъл, професор по акушерство в университета в Ковънтри, добавя: „Полът не се определя при раждането, това е заблуда. Бебето не може да има полова идентичност, защото е бебе. Половата идентичност е важна на по-късен етап от живота, но тя никога не заличава значението на пола.“
На снимки от началото на тази година се вижда, че уебсайтът на Националната здравна служба на Обединеното кралство включва и запитвания за половата идентичност на новородени и деца, когато родителите ги регистрират в кабинетите на личните лекари.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране