Дрегерът му отчел малко над 3 промила алкохол в кръвта. Заради профилактика на енергото патрулката е изпратена в „Люлин” да регулира светофара. Именно тогава хващат зад волана таткото, който лъха на алкохол и шофира. „Водачът беше учуден от показанията на апарата и каза, че е уморен, а не е употребил алкохол (…) Каза, че карал детето си на английски и щял да закъснее за часа”, разказа полицай.
Шофьорът първо заявил, че не е близвал алкохол, защото карал две нощни смени в охранителна фирма. После обаче признал, че си пийнал – при това бира и мастика. Съпругата казала, че не е забелязала водачът да е пил. Подобни прояви – да се пие и шофира в присъствието на деца, са непростими, твърдят от Асоциацията на пострадалите при катастрофи.
Има интересна практика в съседна Сърбия. И според нея – ако родител извърши нарушение в присъствието на дете, той понася двойна санкция заради лошия пример който дава. От асоциацията ще предложат двойната санкция за пияни родители зад волана да се разпише и в българското законодателство.
Глобите у нас са символични и не са актуализирани от 10 години. Законът предвижда до 500 лева глоба, пробация или максимум година затвор за това, че се шофира с алкохол. Две години без книжка грозят всеки шофьор, ако откаже да бъде тестван с дрегер.