Решението за свалянето на охраната на бившия лидер на ДПС Лютви Местан, е било политическо. За две години са похарчени много милиони левове, а да се прави сега на жертва не е коректно. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ полк. Николай Марков, който е бивш служител на НСО.
“Местан гласува закона за НСО, а аз прогнозирах още тогава, че той няма да уреди сигурността на политиците. В момента той е жертва на собственото си гласуване. По този сценарий, който се развива в момента, заповед офицерите от НСО да напуснат поста си, може да издаде само началникът на Националната служба за охрана, който в момента се крие“, заяви полковникът.
На въпроса дали е възможно президентът да не е знаел, че е свалена охраната на Местан, той отговори с „Не“. „Решението го е взел министър-председателят, а не президента. На какви основания е взето, е друга тема. Местан много добре знае какви ги е свършил. Никой не може да обясни защо две години го пазеше най-силната охрана. Нима вярвате, че Касим Дал заплашва Местан и затова българските граждани трябва да плащат милиони левове на месец? Истината е съвсем различна“, подчерта Марков.
След като водещият го попита защо имаше охрана, той каза, че трябва да се върнем в периода, когато Доган бе „убит“ без да се произведе изстрел. „След това Бойко Борисов бе „убит“ от Сокола, т.е. той се изказа от парламентарната трибуна, че лидерът на ДПС е поръчител на неговото убийство. Следва ново „убийство“. В тази партия се оказва, че хората ги „убиват“ постоянно. Тези хора обичат да си играят на жертви. НСО в случая е изпълнила заповед. Местан обаче не го е пазило турското посолство, нито друга армия, а офицери от НСО с парите на българските данъкоплатци. Той би трябвало да се държи като човек, който защитава българските интереси. Ако неговият живот е трябвало да бъде отнет, Местан отдавна нямаше да е жив“, каза още полк. Марков.
1 коментар
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
Милиони прахосва бедната ни държавица,за да охранява „народните“ си синове.Бронирани коли,пет шест гавази тежко въоръжени, от кого се пазят „любимците“ на народа и самият народ недоумява.