„Устойчивостта на подобни песни показва, че народите са много свързани. Когато става дума за изкуство и музика, няма място за политика, религии, борби и проливане на кръв. Тук става дума за нещо много по-важно – духовното“, обясни певецът и музикален педагог Етиен Леви.
Според него „Шушана“ не може да бъде вкарана в конкретни жанрови рамки, а по-скоро може да бъде окачествена като лирическа. Той обясни още, че името на песента означава „роза“ на иврит и е много популярно женско име в Израел.
Из медийното пространство се появи новината, че „Шушана“ била пусната и във варненско училище. Попитан в студиото на „България сутрин“ дали подобно нещо е редно, Леви отбеляза, че съдбата на един хит е да бъде въртян постоянно и навсякъде.
„Обществото се разделя на малки общества и субкултури. Има интелектуалци, които харесват операта и драмата и за тях всичко останало е плява. Всяка една подобна група твърди за останалите същото. Музикантите са отговорни пред обществото със своите изпълнения, тъй като ставаме пример за подражание. Не искам да засягам никого, но музиката е крайно бегло засегната в училищното образование“, подчерта той.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране