08.01.2023 | 19:39
Джокович спечели 92-ра титла в кариерата си
След оспорвана игра той победи Себастиан Корда

Бившият номер 1 в света Новак Джокович спечели 92-ра титла в кариерата си, след като победи американеца Себастиан Корда в много оспорван финал на турнира от сериите АТП 250 в Аделаида. Сърбинът отрази един мачбол по пътя си към успеха с 6-7(8), 7-6(3), 6-4, дошъл след повече от три часа игра.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек, в който Джокович отрази два сетбола, преди на свой ред да стигне до възможност за спечелване на сета при 7-6, но Корда взе четири от следващите пет точки за крайното 10-8. Във втората част Корда имаше мачбол при 6-5 и 40/30 и сервис на Джокович, но сърбинът го отрази и отново се стигна до тайбрек, в който Джокера се наложи със 7-3. В решаващия трети сет Джокович проби в десетия гейм, с което затвори мача и грабна титлата, предаде БГНЕС.

Така световният номер 5 вече има 92 трофея, с което изравни постижението на Рафаел Надал и заема четвърто място във вечната ранглиста зад Джими Конърс (109), Роджър Федерер (103) и Иван Лендъл (94).

„Това бе една страхотна седмица, а публиката я направи още по-специална. За мен е подарък да бъда тук. Дадох всичко от себе си днес и през цялата седмица, за да взема трофея. Не съм изпитвал много пъти в живота си такава подкрепа, каквато имах през последните десет дни“, сподели Джокович след успеха.