
Шокиращ инцидент във Великотърновско. Уволнен работник опита да прегази бившите си работодатели с автомобила си. Нападението става посред бял и пред очите на десетки свидетели, работещи в транспортна фирма в село Благоево. Петър и Владимир Коеви, които са баща и син, са буквално качени на предния капак на колата и влачени в двора на транспортната си база.
„Говорехме си, когато Ивелин Георгиев, който е наш бивш служител, влезе през портала. От близо две години не работи при нас. Започна да се заяжда с нас. Казахме му да напусне, а синът ми се обади на 112. Чух, че бръмчи кола, но не вярвах, че ще ме удари“, разказа в „Здравей, България“ в ефира на НОВА потърпевшият Петър Коев.
Синът му Владимир подчерта, че вероятно обаждането до полицията е провокирало агресията. „Казах на баща ми да се дръпнем от портала, когато бяхме ударени. Аз бях качен на предния капак. Най-вероятно съм се хванал за чистачката, когато тя се чупи и паднах. Имам травма на главата, сътресение, травма на кръста и охлузвания“, разказа той.
Нападателят е бил задържан, но след това освободен. Потърпевшите са категорични, че ще потърсят правата си.
Повече по темата гледайте във видеото.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране