
Коментар на бившия депутат от БСП Георги Кадиев:
47% от проверените над 2000 секции са с грешки в преброяването. Огромно число- дори по една бюлетина да е грешна в 13-е хиляди секции, това прави 13 хил. гласа и е равно на депутат и половина, а те със сигурност не са по една. „Величие“ не влезе заради 20-ина гласа, но пак ще ги изработят. В Германия партията на Сара Вагенкнехт направи 4.97% и не й стигнаха 3 стотни, за да влезе в парламента, но никой не поставя под съмнение броенето. У нас е друго, не сме германци.
Пеевски купи Галъп и Новото начало вече са втори в социологията им. Върви промиване на мозъци и Борисов и Пеевски се готвят да управляват заедно. Трябва отпор, а изходът е масово гласуване- поне 85%, като в Германия.
БСП нямало да напуска правителството, дори и в парламента да влезе „Величие“ и да стане правителство на малцинството. БСП вече са по очи пред Пеевски и Борисов и е видно както от гласуването на декларацията срещу него, така и от факта, че издигат Росен Карадимов за шеф на КЗК, макар той да отговаряше за организацията на последните най-купени избори. Гледам, че вчера го подкрепили и КРИБ, Подкрепа , КНСБ и т.н.- явно и те удушени от статуквото.
Според мен е огромна грешка БСП да стои в това правителство, има нужда от нов политически курс, ако искат да оцелеят, и той не е повече внедряване в статуквото. И има една опасност, която надявам се БСП схващат- да се превърнат от партия на работещите в партия на получаващите социални помощи.
Разправят ми, че един министър отказал всякакви срещи с бизнес, организации и хора с проблеми и искал само писмени заявления и входящите номера. Това било „намаляване на бюрократичната тежест“. Ние искаме да намаляват бюрократичната тежест за нас, те я намаляват за себе си. Криво ги молихме ли, криво ни разбраха ли?
ЕБВР ревизира надолу прогнозата си за растеж на БВП на България до 2.4% през 2025, в сравнение с предишните очаквания за растеж от 2.9%. ЕБВР отбеляза несигурната перспектива за инвестициите и чуждестранното търсене на фона на закъсненията в изпълнението на Плана за възстановяване и устойчивост. Пълното влизане на България в Шенген може да бъде в подкрепа на износа от 2025 г. нататък, след като слабото външно търсене подкопа индустриалното производство през 2024, според прогнозата. Ако прогнозата на ЕБРД е вярна, това е лоша новина за приходите в теменужкиния бюджета, които без това са писани с гледане в тавана – по-нисък ръст значи по-малко приходи, а заложените към 300 млн.лв. ефект от Шенген ще дойдат евентуално през 2026. Впрочем, всички около нас ще растат по-бързо- Турция с 3.5%, Сърбия с 4%, Хърватска 3.8%, даже Украйна с 3.5%, само Румъния е с 1.8%.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране