
Няма промяна на собствеността на Дарик радио. Това заяви пред БНР изпълнителният директор на Дарик радио Христо Христов във връзка с напускането на бившия програмен директор на медията Константин Вълков и водещите Михаил Дюзев, Мария Черешева и Александър Детев.
„Уважаваме тяхното решение. Новина няма, собствеността остава непроменена, една от темите, с които се спекулира. Няма връзка между напускането на част от журналистите със смяна на собствеността. Няма процес на смяна на собствеността, а защо са напуснали, попитайте ги“, заяви Христов в предаването „Нещо повече“.
Той отрече и слуховете за финансови проблеми на Дарик радио, както и че медията е вземала пари от „Америка за България“ и други подобни организации.
Христов потвърди, че е спазил обещанието си от 2021 г., когато е поел Дарик, да запази характерната и утвърдена публицистика.
„Дори засилваме публицистиката в ефира, възстановихме Денят по Дарик, веднага след големите новини в 18.00 ч. и ако сте гледали, това предаване върна актуалността и събеседниците в Дарик. На моменти влиза в конкуренция с телевизиите и се излъчва в интернет. Публицистичният продукт на Дарик се качи на едно ново и различно ниво“, обясни Христо Христов.
Христов посочи, че Дарик работи по различен модел на създаване на съдържание, „светът живее в диджитъл и сошъл“.
„Когато имаш цялостна промяна на начина, по които се приема и създава съдържание, трябва да адаптираш бизнесмодела си към тази реалност. И за някои от екипа е голям скок и голяма промяна, защото Дарик не върви по стария модел. Ние създаваме интегриран нюзрум и се работи върху всички платформи. И приоритетът е в качеството и актуалността на съдържанието, а не толкова в дистрибуционния канал. Дарик радио е по-голямо като медия, от който и да е от нас, които работим в нея“.
Изпълнителният директор на Дарик заяв още, че медията се издържа от семейството му от години, медията не се продава и е в процес на изграждане на изцяло нов студиен комплекс.
„Комплексът е свръхмодерен и насочен за създаване на много повече видеосъдържание, с капацитет три пъти повече студиа. Ние инвестираме в момента в бизнеса. Част от тези промени са, защото не може една медия в света на ИИ и мултиплатформеност на дистрибуцията да продължава да се развива като преди 10 години“, допълни Христов.
3 коментара
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
Доверие“ и на приватизационен фонд „Албена инвест“ Радосвет е що аз от тъпата провинция не можах да направя радио – национална ми старо ченге фондове костово време и все червена мъзга
абе я си кажете от къде тръгнахте с какви пари и сега олеле майко скръб така че дъртите помним е как дарик стана национална медия дето неможеше никой
Напускането на джуркалисти от измекярското радио може да не е в пряка връзка със смяната на собствеността (любопитно ми е кой балък си купува тази фабрика на осми септември), но несъмнено има връзка със секналите грантове от USAID. Оставате на дотациите от дедо Шорош, а не сте само вие на тая цицка, той вече събира с’тинки по джобовете за Корега, да си стабилизира чейнето