Той коментира, че на повърхността става явно, че Доган или е много недоволен от Карадайъ, или е много доволен от Пеевски. „Аз мисля, че и двете са верни“.
Според него има едно необявено и интересно, информативно за процесите съперничество между Делян Пеевски и Бойко Борисов, „доколкото пътищата им се разминават – единият отива нагоре, другият отива надолу, а и двамата са клиенти на „Магнитски“.
По думите му Пеевски е в настъпателна позиция към властта.
„Нараства неговият авторитет. Като актьор на сцената той знае, че начинът на неговото поведение изобразява от собствената му фигура нещо като министър-председател де факто, преди да стане де юре. … Чрез смяната на Карадайъ с Пеевски Доган дава заявка за преместване на ДПС в епицентъра на българската политическа власт. Той закрива периода на анонимно участие във властта и вероятно ще пожелае това участие в пълнотата на всички преференции, които участието във властта дават. Това е нов период, свързан с характерологията на Пеевски, който разиграва собствената си роля в театрална стилистика, суфлирана от Доган. … Това, което ще прави Пеевски под ръководството на Доган, е да завоюва власт“.
Д-р Николай Михайлов коментира и политическия отзвук от местните избори. „Заседанието на ГЕРБ ще констатира позицията на ГЕРБ в сглобката като много неудовлетворителна, крайно несправедлива, а за членовете и симпатизантите – скандална“.
Той изказа мнение, че т.нар. инстанция „посолството“ разгражда партиите, както Симеон Сакскобургготски е успял да разгради българските партии „след пропадането на управлението на ОДС“.
Според д-р Михайлов обвързването на евентуалната победа на Ваня Григорова с „нахлуване на Путин в България“ е унизително.
„Тези избори сякаш показаха, че големите клишета на българската евроатлантическа общност крушираха напълно, защото избраха кандидат от средите, които те щяха да лустрират“, каза д-р Михайлов.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране