Никаква надежда няма за „квартала на надеждата“ в Ловеч, както кметът на града Корнелия Маринова от ГЕРБ нарича кв. „Гозница“. Кварталът е краен, а улиците му са пълни с дупки. Но за посещението на министъра на образованието Красимир Вълчев в Ловеч на 12 декември улица „Пано Рогозов“, по която ще мине той е ремонтирана набързо.
Вълчев пристига в града, за да открие ремонтирания физкултурен салон в основно училище „Св.св. Кирил и Методий“. По стар български обичай е посрещнат с хляб и сол. Първокласник рецитира стихотворението „Продавач на надежда“. Вълчев реже тържествено лентата, посещава още няколко обекта и си тръгва, научаваме от информация на сайта на община Ловеч.
С него си тръгва и надеждата за живеещите в кв. „Г(р)озница“. След визитата на Вълчев асфалтът от прясно ремонтираната улица е прибран от фирмата, която го е положила. За случая съобщи Александра Енева, общински съветник от управляващата и в Ловеч партия ГЕРБ, във „Фейсбук“.
„Кв. Гозница, ул. Пано Рогозаров. Правим път за министъра на образованието, а след него си събираме асфалта. За чия сметка, кой е изпълнител и законосъобразно ли е при положение, че точно тази обществена поръчка се жали в момента?!!!“, пише Александра Енева във „Фейсбук“.
До момента кметът на Ловеч Корнелия Маринова не е коментирала странния случай. На страницата на общината в интернeт събитието е отразено така:
„Официално на 12 декември бе открит ремонтиран спортен салон в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в кв. „Гозница“ в Ловеч. Лентата прерязаха Красимир Вълчев, министър на образованието и науката, Корнелия Маринова, кмет на Община Ловеч, и Валя Тодорова, директор на училището.
/Сред гостите бяха Ловчанският митрополит Гавриил, Еленко Начев – началник РУО Ловеч, Венцислав Христов, зам.-кмет на Община Ловеч, представители на изпълнителите, гости и приятели на училището. Още на входа на училището гостите бяха посрещнати с хляб и сол.
Церемонията започна с песента „Продавач на надежда“, изпълнена от първокласника Галин Бориславов. В своето приветствие кметът Корнелия Маринова каза:
„Искам специално да благодаря на министър Красимир Вълчев, че още като секретар на министерството чу нашата обща молба – на децата, на колектива, моята молба. Отпуснатите 283 000 лева са от националния бюджет, по наредбата за стимулиране на децата-шампиони. Така една мечта стана реалност. А иначе кв. „Гозница“ е кварталът на надеждите. Толкова много неща са обещавани да се направят тук, но ето че едно по едно те се сбъдват. Днес е салонът, утре ще е реновираната детска градина, после и социалното жилище. Затова Ви желая много успехи в нашия красив Ловеч!“
/“Поздравления за работата на всички учители, впечатлен съм от постигнатото тук, както и от красивата картина, която ми подарихте. Министерството има голяма материална база и не винаги успяваме навсякъде да помогнем, да съдействаме. Но кметът на Ловеч беше много убедителен и настойчив в желанието да се инвестира в това училище. Ето, дойде моментът да помогнем. Благодаря за поканата да бъда поканен за откриването на залата“, каза министър Красимир Вълчев.
/Ловчанският митрополит Гавриил в съсложение с отец Кънчо Кабадийски отслужи водосвет и поръси със светена вода новия салон. Училището в Гозница датира от 1890 год. Поколения български учители за поддържали традициите и са преподавали знания на децата. От 2008 2009 учебна година училището е средищно. В него се пренасочват ученици, подлежащи на задължително обучение – деца от 10 села, в които няма действащо учебно заведение. Те се транспортират с 4 училищни автобуса. От 2009 г. е изградено модерно общежитие към училището с капацитет 50 ученика. В момента се обучават над 170 ученика от първи до седми клас. Към училището функционира и подготвителна група за 5 и 6 годишни деца.
Преди пет години спортната зала бе затворена от здравните власти поради непригодност. Сега възпитаниците могат да се радват на нов салон, припомни директорката Валя Тодорова./След откриването министър Красимир Вълчев, придружен от кмета Корнелия
Маринова, посети обектите от сферата на образованието, по които се работи по проекти.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране