21.01.2021 | 17:29
Роналдо вече е голмайстор №1 в историята
Той изпревари чеха Йозеф Бицан, който има 759 попадения в официални мачове в периода между 1931 и 1955 г.

Кристиано Роналдо вече е едноличен голмайстор №1 в историята на футбола, след като отбеляза един гол при победата на Ювентус над Наполи с 2:0 в мача за Суперкупата на Италия, игран в Реджо Емилия.

След нулево първо полувреме Роналдо (64) откри, като отбеляза своя 760-и гол в професионалния футбол.

Според официалната статистика по този начин той изпревари чеха Йозеф Бицан, който има 759 попадения в официални мачове в периода между 1931 и 1955 г.

Неаполитанци опитаха да се върнат в срещата, но така и не успяха да го сторят, като най-добрият им шанс профука Лоренцо Инсиние (80), който не уцели вратата от дузпа. В добавеното време Алваро Мората вкара за 2:0 и наставникът на Юве Андреа Пирло спечели първия си трофей начело на „бианконерите“.

„Много съм щастлив от четвъртия си трофей в Италия. Завърнахме се! Това е Ювентус, който обичаме, това е отборът, в който вярваме и това е духът, който ще ни изведе до победите, които искаме. Браво, момчета“, написа в туитър Роналдо, който получи и приз за най-добър играч в мача.