22.01.2015 | 20:52
ЦСКА победи корави украинци
Фелипе и Жоакин бележат срещу Металист Харков

ЦСКА постигна втората си победа в контролите в Турция. След вчерашното 1:0 над Аален днес „червените“ спечелиха с 2:1 срещу Металист Харков. Жуан Фелипе и Жоакин се разписаха за ЦСКА, а Кобин бе изравнил за украинците от дузпа.

Тимът на Стойчо Младенов изигра добро първо полувреме и след пропуски на Фелипе и Буш все пак успя да открие резултата в 38-та минута. Новото попълнение Фортес открадна една топка и подаде на Фелипе, който с мощен удар направи 1:0. Малко по-късно обаче Фортес изработи дузпа за Металист, а Кобин реализира без проблеми за 1:1.

През втората част на вратата за ЦСКА се появи Ел Харуби. В игра влязоха още Причиненко, Стефан Николич, Борис Галчев, Милесавлевич, Маркиньос и Жоахим.

В 52-ата минута се получи и една от любопитните ситуации в мача. Украинците подеха добра атака, получи се напрежение пред вратата на „червените“. Футболист на Металист излезе сам срещу вратаря Ел Харуби, той го фаулира извън наказателното поле, а съдията вдигна червен картон. Заради контролния характер на срещата обаче от Металист се съгласиха Ел Харуби да остане на терена. При последвалото изпълнение на свободен удар Ел Харуби отклони с мъка топката в гредата, след което се получи сериозно меле. В крайна сметка гол не падна.

Малко след това пък ЦСКА разтресе гредата. Тончи Кукоч центрира хубаво от лявото крило, а Стефан Николич насочи с глава топката в страничната греда. Вторият гол за ЦСКА все пак не закъсня. В края на мача Жоакин засече с глава центриране на Венци Василев отдясно и направи 2:1.

Съставът на ЦСКА: Уваренко (46-Ел Харуби), Василев, Попов (40-Причиненко), Крачунов, Кукоч, Съндей (46-Николич), Тони Силва (73-Витанов|, Жуан Фелпе (46-Галчев), Фортес (46-Милисавлевич), Бъркляча (46-Маркиньос), Буш (46-Йоахим)