03.02.2025 | 19:11
Украинката, заклала децата си, не проронила и сълза за тях
Казваше, че не помнела, не знаела, говореше разни несвързани неща, обясни кметът на Вакарел Ангел Павлов

Украинката Ксения Плакчова, която закла двете си деца във Вакарел, е имала намерение сама да се предаде на полицията. Това е разказала тя в самопризнанията си, съобщава Би Ти Ви. Четиричленното семейство се преместило в България заради войната в Украйна. Първо отишли в Ахелой, където родителите работели, а децата са ходили на детска градина и училище. Живели под наем.

„Скандали никога е нямало. Нито да повиши тон на децата, нищо не е имало, което да ни обезпокои“, каза наемодателят Явор Иванов. „Като родители бяха много добро семейство, гледаха си децата прекалено добре, винаги спретнати, добре облечени. Задружно семейство, винаги бяха заедно“, добави кметът на Ахелой Димитър Нейчев.

Във вторник се преместили във Вакарел, където трябвало да останат временно. Кметът разказва, че за първи път видял майката в деня на убийството след ареста, когато се наложило да стане поемно лице.

„Чувах я, че говори добре български. Казваше, че не помнела, не знаела, разни несвързани неща. Това ни направи впечатление, че не я чух да търси децата или да реве, докато бащата много плачеше“, разказа кметът на с. Вакарел Ангел Павлов.

Иван Плачков с убитото си дете

Иван Плачков с убитото си дете

През последните дни жената е изпитвала тревожно състояние. Посещавала е и специалист. Само два дни преди убийството на децата е публикувала клип на такава тематика в социалните си мрежи. „Едно тревожно състояние може да се породи на база всякакъв вид неудоволствени преживявания – и в семейството, и в работата, и в приятелския кръг, и в любовния живот. Натовареност, тревоги с отглеждането на децата, работа и т.н.“, обясни психиатърът д-р Цветеслава Гълъбова.

Симптомите се развиват бавно и с натрупване, каза д-р Гълъбова и добави, че близките в такива случаи обикновено забелязват промяната в поведението, но често намират и оправдания.

Ако се реагира навреме, престъпления като това са предотвратими, казва още психиатърът. Задържаната майка е направила пълни самопризнания. Мярката ѝ за неотклонение ще се гледа утре.

1 коментар

  1. Анонимен каза:

    Фактът, че жената е признала пред следователите и наблюдаващия прокурор за извършеното от нея чудовищно клане на двете деца, обяснила е механизма на извършеното престъпление, показва, че тя е била вменяема и е осъзнавала какво върши. Това предполага голяма присъда с много години затвор, дори доживотен. Като е искала да се самоубива, защо не се е самоубила, защото е егоист и надменен човек, който е искал да отмъсти на съпруга си, за какво? Това е нечовешко поведение на вменяем човек! А после може хитро да се извърти и да почне да извърта нещата, както и изнася, да прави театър. Това е чудовищно, такова мъчително колене на беззащитни деца!

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране