19.06.2016 | 0:01
Автогол спаси Унгария срещу Исландия
Унгария успя да достигне до равенство - 1:1

Унгария успя да достигне до равенство – 1:1, срещу Исландия в мач от група F на европейското първенство, игран на „Стад Велодром“ в Марсилия. Маджарите бяха на път да изгубят срещата, но стигнаха до точката след автогол на Биркир Мар Севарсон минута преди края. Това бе първо равенство за тима на Унгария на европейски първенства.

Гилфи Сигурдсон изведе исландците напред с гол от дузпа в края на първата част. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на унгарците Габор Кирай срещу Арон Гунарсон. Решението на рефера Сергей Карасев предизвика гнева на унгарците, които дълго протестираха.

Така след 2 мача тимът на Унгария има 4 т., но му предстои двубой с фаворита Португалия. На свой ред исландците са с две равенства, а в последната си среща се изправят срещу Австрия.