10.07.2015 | 21:26
България победи Белгия
Националите ще играят финал във втора дивизия на Световната лига

България ще играе финал на втора дивизия на Световната лига, след като в полуфинален двубой във Варна победи Белгия с 3:1 гейма (23:25, 25:15, 25:18, 25:20).

Двубоят започна слабо за българите, които постепенно влязоха в ритъм, но не можаха да върнат пасива си и загубиха първия гейм. Във втория и третия обаче Владо Николов и компания заиграха своята игра и демонстрираха кой е по-добрият отбор на паркета. Четвъртата част започна с 3:0 в полза на Белгия, но българите успяха да изравнят, след което и да поведат с 2 точки, за да се стигне до крайното 25:20 и успех в мача.

Така в събота вечер от 20:40 часа България ще играе финал срещу Аржентина или Франция, в който цената на победата е връщане в първа дивизия на Световната лига и участие в тазгодишната Финална шестица на турнира.

Съставът на България: Виктор Йосифов, Николай Николов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Андрей Жеков, Владимир Николов, Теодор Салпаров (Станислав Петков, Мирослав Градинаров, Владислав Иванов, Любомир Агонцев).