09.06.2015 | 0:17
Голям резил в Истанбул! Турция ни отнесе с „четворка“
Ивайло Петев продължава да е без победа начело на националния отбор

Националният ни отбор по футбол записа тежка загуба четири дни преди европейската квалификация с Малта. Тимът на Ивайло Петев бе разнебитен с 0:4 в гостуването си на Турция. „Лъвовете“ изиграха добро първо полувреме, в което имаха няколко добри ситуации и дори отменен гол, но след почивката домакините се разиграха и вкараха цели 4 гола във вратата на дебютанта Божидар Митрев.

Още в 10-та минута на срещата удар на Владимир Гаджев срещна гредата, а малко по-късно нашите имаха претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле на турците срещу Илиян Мицански. Нападателят успя да се разпише в края на първата част, но попадението бе отменено заради засада.

След почивката играта на нашите рухна, а домакините увеличиха значително оборотите. Само 4 минути след подновяването на играта звездата на Байер Леверкузен Хакан Чалханоглу вкара с един от специалитетите си – перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Плеймейкърът вкара втория си гол в 54-та минута, когато се възползва от грешка на Николай Бодуров, а след още две минути Бурак Йълмас направи 3:0 с удар отблизо. Нападателят на Галатасарай вкара второто си попадение в срещата в 80-та минута, когато бе изведен сам срещу Митрев и с техничен удар оформи крайното 4:0.

Турция – България 4:0
1:0 Чахланоолу 49′
2:0 Чахланоолу 54′
3:0 Йълмаз 56′
4:0 Йълмаз 80′

Турция: 23. Волкан Бабачан, 2.Семих Кая, 4. Сердар Азиз, 5.Хакан Чахланоолу (78- 14.Мехмет Екичи), 7.Гьокхан Гьонул, 10.Арда Туран (67-21.Олчай Шахан), 13.Емре Ташдемир, 16.Йозан Туфан (84-24.Мухамет Демир), 19. Мевлют Ердинч (8.Селчук Инан), 20. Волкан Шен (60-15.Мехмет Топал), 22. Ясин Йозтекин (46 – 17.Бурак Йълмаз)

България: 1. Божидар Митрев, 2. Иван Бандаловски, 22.Александър Александров, 5. Николай Бодуров (67-4.Георги Терзиев), 6.Йордан Минев, 18.Владимир Гаджев (60-20.Александър Тонев), 21.Светослав Дяков, 11.Станислав Манолев (60-15.Ивайло Чочев), 7.Михаил Алекандров, 10.Ивелин Попов, (75-14.Кристиян Малинов) 19.Илиан Мицански (77-9.Радослав Василев)

Съдия: Дадиде Маса (Италия)
Стадион: „Реджеп Таип Ердоган“, Истанбул – 7000 зрители