18.06.2016 | 3:21
Испания разнищи Турция с 3:0
Европейският шампион върви уверено към осминафиналите

Испания разби с 3:0 Турция във втория си мач в Група D на Европейското първенство и продължава убедително защитата на титлата си. „Ла Фурия“ беше с класи над съперника си, а двата гола на Алваро Мората и този на Нолито бяха най-малкото, с което се отърваха турците.

Испанците имаха пълно превъзходство в мача, но започнаха с головете чак в края на първото полувреме. Алваро Мората откри резултата в 34-та минута, след като засече с глава центриране на Нолито отдясно.

Само три минути по-късно Нолито също реализира, след като получи много хубав пас от Сеск Фабрегас и хладнокръвно прати топката зад Бабаджан – 2:0.

Мората довърши турците в началото на второто полувреме с втория си гол. В 48-та минута Фабрегас достави поредната си асистенция, а нападателят на празна врата нямаше как да сбърка. При подаването на Иниеста към Фабрегас обаче останаха съмнения за засада.

„Ла Фурия“ вече има пълен актив от 6 точки, а в последния си мач във вторник среща втория Хърватия. „Шахматистите“, които по-рано днес направиха 2:2 с Чехия, имат 4 точки. Чехите са с една, докато Турция няма шанс за класиране в следващата фаза.

Испания – Турция 3:0
1:0 Алваро Мората 34′
2:0 Нолито 37′
3:0 Алваро Мората 48′

Испания: Давид де Хеа, Жорди Алба (81 – Сесар Аспиликуета), Серхио Рамос, Жерар Пике, Хуанфран, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Франсеск Фабрегас (71- Коке), Давид Силва (64- Бруно) , Алваро Мората, Нолито

Турция: Волкан Бабаджан, Хакан Балта, Гьокхан Гьонул, Чанер Еркин, Селчук Инан (70 – Юнус Мали), Арда Туран, Огужан Йозякуп (62- Олкай Шахан), Мехмет Топал, Хакан Чалханоглу (46- Нури Шахин), Озан Туфан, Бурак Йълмаз