17.07.2015 | 6:46
„Берое“ загуби от „Брьондби“ в края
"Черно море" завърши 1:1 с "Динамо" (Минск)

„Берое“ загуби с 0:1 домакинството си срещу „Брьондби“ в първи мач от II предварителен кръг в Лига Европа. Датчаните вкараха попадението в 85-ата мин., когато след изпълнение на свободен удар бившият футболист на „Уест Бромич“ Мартин Албрехтсен надскочи всички в защитата на старозагорци и отбеляза с глава.

Въпреки сърцатата игра на футболистите на „Берое“, датчаните показаха класа, особено след почивката, когато изпуснаха 2-3 удобни положения. При едно от тях в 55-ата мин. финландският национал Теему Пукки улучи греда. Най-удобна ситуация за попадение за домакините се откри пред Атанас Зехиров в 81-ата мин., когато се забави и шутът му беше блокиран.

В друг мач от същия етап на турнира „Черно море“ завърши 1:1 в Разград срещу „Динамо“ (Минск). Носителят на Купата на България откри в 11-ата мин. чрез Матия Курьор, но Сергей Политевич изравни с глава в 72-ата. Реваншите са следващия четвъртък – 23 юли.