24.10.2015 | 0:36
„Левски“ победи „Черно море“ с 1:0 в София
"Сините" поведоха с 2 точки пред "Литекс"

„Левски“ постигна ценна победа с 1:0 като домакин срещу „Черно море“ в мач от 13-ия кръг на А група.

Успехът позволи на „сините“ да поведат в класирането с 2 точки пред преследвача „Литекс“, който по-рано днес завърши 0:0 като домакин срещу „Локомотив“ (Пд). „Левски“ има 25 т., докато ловчанлии са с 23. Шампионът „Лудогорец“ е на 3-то място с 21, но има мач по-малко и може да излезе втори, на точка от лидера, ако утре победи като домакин „Монтана“.

Единственото попадение в мача на ст. „Георги Аспарухов“ вкара австрийският защитник Максимилиан Карнер в 44-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер на Радослав Цонев.В 59-ата мин. футболистите на „Левски“ поискаха дузпа, след като испанецът Мигел Бедоя падна в наказателното поле при единоборство с холандският халф на варненци Марк Клок. В последната минута пък от „Черно море“ претендираха за дузпа за игра с ръка на Аймен Белаид.