21.07.2015 | 20:27
„Лудогорец“ каза „чао“ на Европа
Разградчани бяха приземени от непретенциозния "Милсами" в Шампионската лига

Стигналият до групите на Шампионската лига през миналия сезон „Лудогорец“ отпадна от турнира още през юли – 1:2 на терена на „Милсами“ (Молдова) и общ резултат 3:1 и отрано се прости с Европа.

Българският тим материализира превъзходството си преди почивката в 27-ата минута, когато Марселиньо изработи гол на Вандерсон – 1:0. С този резултат българският шампион изравни резултата от двете срещи, но допусна пълен обрат.

Още от центъра Андроник изравни. През втората част „орлите“ останаха с човек повече в 72-ата, когато домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на капитана Андрей Кожукари.

Вместо да се възползват от численото си предимство обаче, гостите затънаха в хаос, атакуваше предсказуемо. В 89-ата резервата Петру Раку бе изведен на чиста позиция пред Владислав Стоянов и го матира за 2:1. Съдията даде седем минути продължение, но „Лудогорец“ не вярваше в чудо този път.