19.08.2021 | 0:53
Малмьо ошамари Лудогорец
Разградчани загубиха с 0:2 визитата си в Швеция и ще трябва да гоннят дивото у дома

Малмьо взе комфортна преднина пред Лудогорец след успех с 2:0 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионска лига.

На стадион „Еледа“ Вилко Бирманчевич отбеляза първия гол в 26-ата минута след добре заучено изпълнение на ъглов удар. В 61-ата Йо-Инге Бергет удвои аванса на шведския шампион при добавка отблизо.

По този начин небесносините взеха добра преднина преди предстоящия реванш, а в срещата капитанът на домакините Кристиянсен нацели гредата на Кахлина.

Стражът на орлите се отличи с няколко много добри изяви в северна Европа, но в крайна сметка атакуващите футболисти на Лудогорец не успяха да отговорят на агресията, предложена от хората, водени от Йон-Дал Томасон.

Скандинавският тим демонстрира страхотна игрова устойчивост и в хода на 90-те минути на „Еледа” показаха по-добрите неща и логично наказаха колебливите действия на орлите в защита.

Реваншът между двата отбора е идната седмица – 24-и август, на „Хювефарма Арена” в Разград от 22:00ч.