01.07.2016 | 0:12
„Славия“ се завърна в Европа с победа
"Берое" завърши 0:0 с босненския "Радник" в Стара Загора

Най-старият софийски футболен клуб „Славия“ постигна минимална победа при завръщането си в европейските клубни турнири след 20-годишна пауза. В първия си евродвубой след шампионската 1996-а „белите“ надиграха полския „Заглембе“ (Любин) с 1:0 като домакин.

Двубоят от I квалификационен кръг за Лига Европа се игра пред почти пустите трибуни на Националния стадион „Васил Левски“. Единственото попадение в битката между четвъртия от А група и бронзовия медалист в Екстракласата отбеляза Сердер Сердеров в 85-ата минута.

Реваншът е в Полша следващия четвъртък (7 юли).

Другият ни участник в първи предварителен кръг – „Берое“, пък завърши 0:0 като домакин с босненския „Радник“ (Биелина). Старозагорци създадоха по-опасните си положения преди почивката, като на два пъти изпусна Георги Божилов, а шутове опитаха още сърбинът Неманя Милисавлевич и Васил Панайотов. „Радник“ игра равностойно и имаше също своите шансове, от които най-чистият бе в 83-ата мин. Тогава централният нападател Марко Обрадович беше оставен непокрит и би с глава, но вратарят Благой Макенджиев спаси.
Реваншът в Босна и Херцеговина ще е също на 7 юли и ще се играе в Баня Лука.