20.04.2015 | 22:13
ЦСКА продължи пропадането с 0:1 от „Локо“ (Сф)
"Железничарите" изместиха съперника си от второто място

ЦСКА загуби с 0:1 домакинството си срещу „Локо“ (Сф) в последен мач от първата шестица в 26-ия кръг на А група. Така „червените“ продължава да нямат победа в официален мач тази година, а за да бъде кризата още по-подчертана – отборът не е вкарал и гол в тези седем двубоя.

Напъните на ЦСКА не доведоха до нещо съществено. Чисти положения изпуснаха Жуан Фелипе преди почивката и Тончи Кукоч през втората част. В 26-ата мин. „червените“ имаха и претенция за дузпа за сблъсъка между капитана на „Локо“ Александър Бранеков и Стефан Николич.

Единственото попадение вкара нападателят на „железничарите“ Владислав Романов в 71-ата мин. със силен диагонален удар. Победата позволи на „Локо“ да излезе на второ място в класирането с 47 т., а доскорошният претендент за титлата ЦСКА се свлече на 3-о място с 46 т. Води „Лудогорец“ с 55.