28.10.2015 | 0:02
ЦСКА се класира на 1/4-финал за Купата на България
"Литекс" също продължава напред, а "Ботев" (Пд) отпадна

Играещият в Югозападна В група ЦСКА успя да достигне до 1/4-финалите за Купата на България след победа с 2:0 навън над втородивизионния „Спартак“ (Плевен). Головете за успеха на „червените“ вкара Преслав Йорданов – в 24-ата и 84-ата минута.

За следващата фаза се класира и настоящият носител на купата „Черно море“, който разгроми с 5:0 като гост четвъртодивизионния „Вихър“ (Строево). Напред продължава и „Литекс“ след 4:2 над „Дунав“ (Русе) в Ловеч. Точни за победата бяха Георги Минчев на два пъти и по веднъж Данило Асприля и Арсенио Нунеш.

Играещият в Б група „Созопол“ пък направи сензацията на деня, като елиминира „Ботев“ (Пд) с 1:0. За домакините вкара Емануил Манев още в 4-ата мин., а до края пловдивчани не успяха да създадат сериозна голова ситуация. Загубата вероятно ще доведе до смяна на словенския треньор Ермин Шиляк, като управата на клуба ще решава за това утре.