26.09.2016 | 0:01
„ЦСКА-София“ разгроми „Берое“ с 4:0
Резултатът бе открит още в 5-ата минута, когато Давид Симао вкара дузпа

„ЦСКА-София” спечели 5-ата си победа в Първа лига, след като разгроми гостуващия „Берое” с 4:0. Резултатът бе открит още в 5-ата мин., когато Давид Симао вкара дузпа. Отсъждането на рефера за наказателен удар предизвика доста спорове, тъй като в ситуацията в 4-ата мин. Илия Миланов („Берое”) и Диого Виана („ЦСКА-София”) скочиха едновременно за висока топка, а играчът на домакините падна на терена.

Само 4 минути по-късно Густаво Кулма удвои, след като получи пас в наказателното поле от Нунеш. Пет минути след почивката „ЦСКА-София” поведе с 3:0 след попадение на Виана, а крайния резултат оформи Руи Педро в 81-ата мин.

С тази победа „ЦСКА-София” е на 4-о място с 16 т. Също с толкова, но с по-добра голова разлика, на трета позиция е „Лудогорец”. Водач със 17 т. и мач по-малко (утре, в Пловдив, срещу „Локомотив”, Горна Оряховица) е „Левски”. Със 17 т. е и „Дунав” (по-лоша голова разлика). „Берое” пък е 6-и с 13 т., колкото има и петият – „Ботев”.