01.09.2019 | 22:25
България на 1/4-финал на Европейското
Нашите елиминираха Азербайджан

Женският национален отбор по волейбол на България се класира за четвъртфинал на европейското първенство! „Лъвиците“ , водени от Иван Петков, надиграха категорично Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) в двубой от 1/8-финалите на надпреварата, който се игра в „Пап Ласло СпортАрена“ в унгарската столица Будапеща.

С този успех „лъвиците“са в Топ 8 в Европа, като това е най-доброто им класиране от 10 години насам.

На 1/4-финалите волейболистките на България ще се изправят срещу настоящия европейски и световен шампион Сърбия, който по-рано победи Румъния също с 3:0 гейма в среща от 1/8-финалите и родължава напред в надпреварата. Двата тима бяха заедно в предварителна група А, като в груповата фаза българките отстъпиха с 1:3 на съперника.

Срещата между България и Сърбия ще бъде в сряда (4 септември) в зала „Ататюрк“ в Анкара, като началния час ще бъде определен по-късно тази вечер след края на всички мачове от 1/8-финалите