28.02.2022 | 20:05
ФИФА и УЕФА изхвърлиха Русия от всички турнири
"Сборная" няма да участва на световното в Катар

Световната футболна асоциация ФИФА и европейската – УЕФА, взеха решение да извадят Русия от всички турнири под своя егида.

Това означава, че руският национален отбор няма да може да участва в баражите за класиране на световното първенство в Катар наесен.
А руският шампион „Спартак“ (Москва) е изваден от Шампионската лига и няма да играе 1/8-финал срещу германския РБ „Лайпциг“. УЕФА всъщност разпореди изваждане на всички руски клубове от евротурнирите, но на тази фаза през сезона е останал само „Спартак“.

Санкцията означава също така, че женският футболен отбор на Русия няма да участва на Евро 2022 в Англия, за което се беше класирал.

Решението на двете футболни централи идва след призива на МОК руските и беларуски спортисти и официални лица да бъдат дисквалифицирани от всички международни състезания.