11.04.2022 | 10:51
Гришо отупа грузинец в Монте Карло
Най-добрият български тенисист елиминира поставения под №15 Николоз Басилашвили

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите “Мастърс” в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро. Най-добрият български тенисист, който е 28-и в световната ранглиста в момента, елиминира поставения под №15 Николоз Басилашвили с 6:3, 2:0 и отказване на грузинеца съперника заради физически проблем след 47 минути игра.

В първия си мач на клей за сезона 30-годишният хасковлия се представи много добре. Българинът, полуфиналист в надпреварата през 2018 година, изигра отличен първи сет, в който реализира единствен пробив за 4:2, а в геймовете, в които сервираше, загуби само 1 точка от 21 разиграни.

30-годишният Димитров стартира с брейк и втората част, а при 2:0 гейма и 40:0 Басилашвили реши да прекрати участието си в двубоя. Българинът заслужи 39 070 евро и 45 точки за световната ранглиста. Той очаква победителя от двубоя между сърбите Душан Лайович и Филип Краинович във втория кръг.