11.05.2016 | 0:01
„Левски“ падна с 2:3 от 2:0
"Смърфовете" запазиха шансове за турнира Лига Европа

„Лудогорец“ е шампион на България за пети пореден път. Тази вечер „Левски“ изигра странен мач, в който поведе с 2:0 и имаше доминация над противника си „Локомотив“, но допусна загуба с 2:3.

Така „орлите“ са недостижими с 11 точки аванс, а утрешният им мач срещу „Пирин“ у дома ще е изцяло „тур за овации“. А с победата на „Герена“ пловдивското Локо съхрани шансове за турнира Лига Европа. „Левски“ има гарантирано второ място.

„Сините“ набързо поведоха с 2:0 с попадения на Венцислав Христов и Мигел Бедоя в 16-ата и 17-ата минута. Играта на домакините вървеше, подобно на последните мачове на тима. В 46-ата обаче Александър Александров си вкара нелеп автогол и постави началото на обрата. Мартин Камбуров за пореден път наказа „Левски“ в 65-ата. Минута преди края Винсен Карагерен вкара за 3:2.

Треньор на „смърфовете“ е изгонения от „Левски“ преди няколко години бивш играч на клуба Илиан Илиев.