08.05.2016 | 0:01
„Лудогорец“ загуби в Пловдив
Тимът от Разград не успя да стане шампион 4 кръга предсрочно

„Лудогорец“ допусна едва втората си загуба в първенството – 1:2 при гостуването си на „Локомотив“ (Пловдив) от 32-ия кръг, и не успя да спечели 4 кръга преди края петата си поредна титла по футбол. Празненствата се отлагат евентуално за домакинския мач с „Пирин“.

„Локомотив“ поведе още в 25-ата мин. с гол на Мартин Камбуров, а в 32-ата Джонатан Кафу от шампионите беше изгонен за втори жълт картон от съдията Драгомир Драганов. Само след 2 минути домакините вече водеха с 2:0 с попадение на Емил Гъргоров. „Лудогорец“ успя само да намали чрез Вандерсон в първата минута на даденото от рефера продължение на редовното време на мача.

Така „Лудогорец“ остана с 64 т. и аванса от 11 т. пред „Левски“ преди оставащите 4 кръга. На трето място е „Берое“ с 44, а само с точка по-назад е „Славия“, след като по-рано днес победи „Ботев“ с 1:0. „Локомотив4 (Пд) е пети с 37.