15.06.2016 | 0:01
Цвети наби две украинки за 24 часа
В Бирмингам Цвети вече е с 4 победи, а за място на 1/4-финалите ще спори с по-добрата от Белинда Бенчич (Швейц, №8) или Ирина-Камелия Бегу (Рум, №26)

Цветана Пиронкова (№72 в света) победи две украинки в рамките на по-малко от 24 часа на турнира на трева в Бирмингам. Първата ни ракета се класира за II кръг, след като елиминира Леся Цуренко (№42) с 6:4, 6:2.

Преди това българката се справи и с Катерина Бондаренко (№65) със 7:5, 6:4 в последния кръг на квалификациите. В Бирмингам Цвети вече е с 4 победи, а за място на 1/4-финалите ще спори с по-добрата от Белинда Бенчич (Швейц, №8) или Ирина-Камелия Бегу (Рум, №26).

Пиронкова затвори мача с Цуренко само за 1 час и 5 минути. 28-годишната българка записа четвърта победа от 5 мача срещу нея и втора през годината след Сидни през януари. За 18 гейма съперничките си размениха 9 пробива, но Пиронкова спечели 6 от 13-те брейкбола, а се пропука 3 пъти при 5-те шанса, които се откриха пред 27-годишната Цуренко.