09.12.2015 | 0:01
Арести, пострадали ченгета, сцепена глава и потрошени патрулки след Литекс – Левски
”Сините” фенове вилнеят в Ловеч след загубата за Купата

10 фенове на Левски са задържани от полицията в Ловеч след катастрофалната загуба на ”сините” от Литекс с 0:3 в четвъртфинален мач за Купата на България.

Причината за арестите са изстъпленията на привържениците на гостите след края на срещата. Запалянковците счупиха част от седалките в сектора за гости на Градския стадион в Ловеч.

Органите на реда влязоха на трибуната, където бяха ”сините” фенове, в резултат на което последва сблъсък между полиция и фенове.

Петима от служителите на реда са потърсили медицинска помощ, а един привърженик на Левски е с разбита глава. Хулиганите са продължили да вилнеят и на излизане от стадиона, като са счупили стъклата на няколко коли в близост до съоръжението.