30.08.2017 | 20:45
България сгази Финландия 3:1 на европейското
Нашите загубиха първия гейм, но после обърнаха съперника с 3 поредни гейма

Мъжкият волейболен отбор на България прегази с 3:1 Финландия на плейофа за 1/4-финалите на европейското първенство в Полша. Нашите обърнаха северняците от 23:25 в първия гейм с 3 поредни победни гейма – 25:21, 25:11, 25:12.

Срещата в зала “Таурон Арена” в Краков започна равностойно, като първият гейм вървеше точка за точка. За съжаление българите допуснаха твърде много грешки от начален удар, което натежа в края и позволи на финландците да отмъкнат първата част след 25:23 в тяхна полза.

Равностойно бе и началото на втория гейм, но постепенно трикольорите взеха инициативата, оттегляйки се при второто техническо прекъсване с преднина от 4 точки – 16:12. До края на гейма българите удържаха аванса си и изравниха резултата след 25:21.

В третия гейм нещата си дойдоха на мястото и след много силна игра България буквално отвя съперника с 25:11. В заключителния четвърти гейм „лъвовете“ не изпуснаха инициативата и отново след много солидно представяне стигнаха до крайния успех с 25:12.

Така само за 100 минути игра българските волейболисти си осигуриха участие на четвърфинала утре, където съперник е Сърбия.