15.12.2016 | 0:01
“Черно море” спря “Лудогорец”
"Левски" се възползва и намали разликата между себе си и шампионите

“Черно море” успя да спре серията на “Лудогорец” от 13 поредни победи в първенството на Първа лига, като измъкна 1:1 като гост в мач от 19-ия кръг. Това бе последният официален мач на двата отбора за тази година.

Домакините поведоха с попадение на Кладуио Кешерю, който се разписа малко след началото на втората част. Варненци обаче бързо се върнаха в мача и Марек Кузма изравни резултата. До края на срещата “Лудогорец” имаше пълно превъзходство, но не успя да преодолее вратаря на “Черно море” Прежимсъл Коварж.

В 75-ата минута “Черно море” остана и с човек по-малко, след като Даниел Георгиев получи втори жълт картон. Марселиньо можеше да донесе успеха на шампионите, но ударът му в 85-ата минута срещна гредата.

В последния мач за днес “Левски” се възползва и след победа с 1:0 над гостуващия “Нефтохимик” намали разликата между себе си и шампионите на 4 т. Гола за успеха вкара Адениджи в началото на второто полувреме.