03.12.2016 | 19:40
“Левски” би трудно “Славия” с 1:0
"Сините" се доближиха на 6 точки от лидера "Лудогорец"

“Левски” постигна 11-ата си победа през сезона в Първа лига, след като надделя трудно с 1:0 над “Славия” в 17-ия кръг. Успехът позволи на “сините” да се доближат на 6 т. от лидера “Лудогорец” (43 т.), който обаче има мач по-малко, като ще играе отложеното си гостуване срещу “Монтана” на 17 декември.

Единственото попадение в двубоя на ст. “Георги Аспарухов” вкара Мехди Бурабия след центриране на перуанеца Хеан Деса. Преди това Бабатунде Адениджи бе пропуснал да открие за “Левски”. Домакините имаха и претенции за дузпа в 74-ата мин. за нарушение срещу Антонио Аниете.

Тимът на “Славия” пък завърши с 10 души, след като в 68-ата мин. влезлият 7 минути преди това руснак Сердер Сердеров си позволи да замахне срещу рефера Николай Йорданов, който му бе показал жълт картон.
По-рано днес “Дунав” спечели с 1:0 домакинството си срещу “Локомотив” (Горна Оряховица), което се игра в Разград. Точен бе Бранимир Костадинов в 72-ата минута.