15.05.2015 | 21:19
Лудогорец отново е шампион на България
Празненствата в Разград започнаха доста преди началото на мача.

Отборът на Лудогорец победи Локомотив София с 4:1 и така си спечели титлата за 4-ти пореден път.

Разградчани се окичиха със златните медали два кръга преди края на сезона в „А“ група, тъй като са недостижими на върха с 62 точки в актива си.

Празненствата в Разград започнаха доста преди началото на мача. Голяма част от политическия и футболен елит на България се събраха за откриването на новата трибуна „Моци“ на стадион „Лудогорец Арена“. Премиерът Бойко Борисов уважи събитието, а на стадиона бе и президентът на БФС Борислав Михайлов. След откриването на трибуната фолк певицата ДесиСлава изпълни новия химн на клуба, а след мача започна концерта на Цеца Величкович.

Иначе Лудогорец бе по-активен през първото полувреме, докато опасните положения за столичните „железничари“ се откриха единствено пред Емил Гъргоров, но бившият играч на Лудогорец и ЦСКА нямаше късмет при завършващия удар.

След малко повече от половин час игра Марселиньо откри резултата. Той направи двойно подаване с Върджил Мисиджан и след това бразилецът нямаше как да пропусне – 1:0. Второто попадение падна в края на първата част. Жуниор Кишада се разписа с хубав удар от около 17-18 метра.

Малко преди това бе една от малкото спорни ситуации, когато реферът отмени гол на Локо София. Йордан Тодоров вкара топката във вратата на Иван Чворович, но Станислав Ставров отмени попадението заради игра с ръка, като положението бе доста спорно.

Веднага след началото на второто полувреме Кишада направи резултата класически и сложи точка на спора в този мач. В 56-ата минута Мисиджан покачи на 4:0, завършвайки скоростна контраатака, преминала и през Дани Абало. В 67-ата минута Даниел Генов изпълни перфектно пряк свободен удар и реализира почетното попадение за „железничарите“.