06.08.2016 | 22:10
Олимпийската одисея на Григор приключи за 64 минути
Българинът загуби с 1:6, 4:6 от Марин Чилич (Хър) още на старта

Григор Димитров (№34 в световната ранглиста) отпадна от олимпийския турнир по тенис, след като загуби с 1:6, 4:6 от Марин Чилич (Хър) още на старта само за 64 минути.

Поставеният под №9 в схемата хърватин (№14 в света) бе видимо по-добрият на корта и след колебания в първия гейм на мача, в който спаси две точки за пробив на българина, взе нещата под свой контрол и не допусна никаква изненада. Това бе втора победа на шампиона на US Open`14 от три мача срещу Димитров.

Така при второто си участие на олимпийски игри, Григор не успя дори да повтори преставянето си от Лондон`12. Преди 4 години той достигна до II кръг, след като на старта отстрани Лукаш Кубот (Пол), а след това загуби от Жил Симон (Фр).