24.07.2015 | 0:02
Пиронкова на четвъртфинал в Истанбул
Българката надделя над японката Куруми Нара с 6:3, 1:6, 6:1

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Истанбул с награден фонд $250 000. Поставената под номер 8 българка надделя над японката Куруми Нара с 6:3, 1:6, 6:1 след 104 минути игра.

В първия сет имаше общо осем пробива в девет гейма, като пловдивчанката успя веднъж да задържи подаването си за 4:2 и това се оказа решаващо. 42-рата в света българка поведе с 1:0 във втората част, след което Нара взе седем поредни гейма, с което изравни резултата и дръпна с 1:0 в решаващия трети сет. Със серия от шест последователни гейма обаче Пиронкова стигна до обрата и до крайната победа.

В търсене на трето класиране на полуфинал в турнира след 2005 и 2008 г. Цвети ще срещне Уршула Радванска (Пол). 24-годишната Радванска е 99-а в класацията на WTA, но е достигала до 29-ото място през октомври 2012-а. Двете не са се срещали досега.