11.05.2015 | 10:04
ЦСКА не можа да вкара в десети пореден мач, кръгла нула и срещу Лудогорец
Стефан Николич пропиля най-чистото положение за "армейците"

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 в мач от 29 кръг на „А“ група. С точката шампионите дръпнаха на върха с 8 пред втория Локомотив (Сф), на който му предстои двубой с Берое днес от 17:30 часа. ЦСКА пък е четвърти с 48 точки, колкото има и Литекс. Ловчанлии играят днес с Ботев (Пловдив).

На стадион „Българска армия“ публиката на домакините подкрепя тима през цялото време и приветства подобаващо Любослав Пенев. Футболистите в червени фланелки обаче отново бяха кръгла нула и не съумяха да вкарат гол в десети пореден мач. Най-чистото положение пропиля Стефан Николич, който в 77-ата минута остана сам срещу Владислав Стоянов, но не успя да го преодолее.

Гостите от Разград завършиха двубоя в намален състав след директен червен картон на Александър Барт в 88-ата минута.

Владо Стоянов също има заслуга за точката на Лудогорец. През първото полувреме той спаси блестящо опасни удари на Кукоч и Сънди. Шампионите на свой ред можеха да вкарат чрез Мисиджан, Марселиньо и Кишада, но тримата нямаха ден. Попадение на последния не бе зачетено заради засада.

ЦСКА – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ЦСКА: Господинов – Попов (73′-Милисавлевич), Тунчев, Оршулич (90+7′-Причиненко), Василев – Сънди, Галчев – Силва, Фелипе, Кукоч – Николич (87′-Бъркляча).
Старши треньор: ЛЮБОСЛАВ ПЕНЕВ.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов – Кайсара, Барт, Моци, Ангуло – Ешпиньо, Златински – М. Александров (64′-Абало), Марселиньо, Мисиджан (84′-Вандерсон) – Кишада (79′-Хамза).
Старши треньор: ГЕОРГИ ДЕРМЕНДЖИЕВ.

Жълти картони: Сънди (ЦСКА); Ангуло, Барт, Златински, Моци, Стоянов (Лудогорец).
Червен картон: Барт (Лудогорец).
Стадион: „Българска армия“, 10 000 зрители