20.04.2016 | 22:20
ЦСКА довърши „Берое“, отива на финал
"Червените" отново спечелиха 2:0, чакат съперника си

Третодивизионният ЦСКА дублира 2:0 срещу един от лидерите в „А“ група „Берое“ пред пълните трибуни на стадион „Българска армия“ и се класира на финала за Купата на България.

В 3-тата минута Преслав Йорданов заби страхотен гол и вдигна феновете на „червените“ на крака. В 41-ата Николай Цветков окончателно отчая първодивизионния тим. ЦСКА ще научи съперника си утре, когато „Литекс“ приема „Монтана“ след 0:2 в първата среща.

По-рано днес фенове на ЦСКА организираха протест пред сградата на БФС , а към 17 часа блокираха движението на „Орлов мост“. След около едно полувреме протест там „армейците“ се отправиха към стадиона си в Борисовата градина и изживява паметна вечер. Публиката направи страхотна хореография и подкрепяше тима в триумфалния му път към финала.

Както и на шествието, сектор „Г“ скандираше обидни възгласи срещу Бойко Борисов и Борислав Михайлов.

Подобно на първенството на Югозападната „В“ група, където има само победи, ЦСКА стига до финала без да е допуснал дори равенство.