12.06.2016 | 8:41
Англия се издъни отново на старта на Еврофинали
Гол в последната минута подели точките между "Трите лъва" и Русия

Англия за пореден път не успя да започне Европейско първенство с победа. Трите лъва завършиха наравно 1:1 с Русия, като изпуснаха победата в последната минута на продължението.

Мачът от Група В започна много силно за британците, но пропуски през първото полувреме направиха Хари Кейн и Рахийм Стърлинг.

След почивката Русия тръгна по- смело в атака, но Смолов не успя да вкара. Това го направиха англичаните в 73-та минута. Дебютантът на голямо първенство Ерик Дайър вкара красив гол от пряк свободен удар за 1:0. След попадението Възпитаниците на Рой Ходжсън можеха да стигнат и до нов гол, но Стърлинг, лалана и Кейн пропуснаха. Така се стигна до втората минута от даденото продължение в което Русия стигна до точката. Шенников центрира в наказателното поле, там Березутски надскочи всички и насочи топката към вратата на Харт, който бе безпомощен. Глошаков допута кълбото във вратата и поапдението бе записано на негово име.

По този начин Англия отново не успя да започне Европейско първенство с победа.