13.06.2021 | 20:57
Джокович обърна Циципас на „Ролан Гарос“ за 19-а титла от Шлема
Световният №1 сътвори пълен обрат срещу Стефанос Циципас

Новак Джокович заслужи 19-а титла от Големия шлем. Световният №1 сътвори пълен обрат срещу Стефанос Циципас и за втори път в кариерата си вдигна купата на „Ролан Гарос“.

34-годишният сърбин загуби първите два сета, но се събра за пълния обрат – 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4. Битката на корта във френската столица продължи 4 часа и 12 минути. Ноле е първият тенисист, който спечели по два пъти и четирите турнира от Големия шлем. Той се доближи само на отличие от рекордьорите по титли от Шлема Рафа Надал и Роджър Федерер, които са с по 20.

Именно Рафа обърна Ноле в епичен 1/2-финал, който беше един от най-красивите мачове в тениса.

Сега Джокович записа пет аса и три пъти проби сервиса на гърка, а на своя сервис сбърка три пъти. А 22-годишният Циципас, който игра за първи път във финал на турнир от такъв ранг, след първите два сета се виждаше победител, в крайна сметка за размина с ценното отличие. Гръкът ще се утеши с четвъртото място в световната ранглиста, на което ще се изкачи в понеделник.