18.04.2016 | 8:51
Валенсия тресна Барса и завърза интригата на върха в Испания
Домакинска загуба за каталунците

Интригата за титлата в Примера дивисион се заплете още повече, след като Барселона загуби домакинството си на Валенсия с 1:2 в среща от 33-ия кръг. Това бе трета загуба за каталунците в първенството, които позволиха на Атлетико (Мадрид) да ги изравни, а Реал (Мадрид) да изостава само на точка от тях.

Барса създаде множество положения, но първи допуснаха попадение, след като Иван Ракитич си отбеляза автогол в 26-ата минута.

Валенсия шокира домакините с втори гол до края на полувремето, след като Санти Мина покачи на 0:2 в 45-ата минута.

Каталунците се хвърлиха да обръщат мача през втората част и намали резултата чрез Лионел Меси в 63-ата минута. Валенсия обаче устиска до края и направи битката за титлата в Испания още по-завързана.

Барселона е първи в класирането със 76 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид). Валенсия е на 12-о място с 40.